مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی


معرفی تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

آیا شما نیز به دنبال آشنایی با مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی هستید؟ می دانید که جهت خرید و سفارش هر یک از تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی، بایستی از کجا اقدام نمود؟

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از بیمارستان ها، هتل ها، رستوران و کارخانه ها به شمار می آیند که در جهت پخت و پز غذای کارکنان و مشتریان، مورد استفاده قرار می گیرند. در نظر داشته باشید که آشپزخانه های صنعتی نیز، مانند آشپزخانه های عادی و معمولی، به یک سری از مهمترین تجهیزات و وسایل نیاز دارند تا بتوانید پخت و پز مدنظرتان را، انجام دهید. همچنین مهمترین تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی، عبارتند از:

–         تجهیزات سرمایشی

–         تجهیزات نظافتی

–         تجهیزات انبار

–         تجهیزات سرو

–         تجهیزات پخت

–         تجهیزات آماده سازی

تجهیزات سرمایشی: تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را، تجهیزات مربوط به سیستم سرمایشی، شکل داده است. که جهت جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی، از سیستم مذکور استفاده می شود.از مهمترین انواع سیستم های سرمایشی مورد استفاده در آشپزخانه های یاد شده، می توان به یخسازها، یخچال های معمولی و فریزری، سردخانه های زیر صفر و غیره اشاره داشت. همچنین شما می توانید جهت خرید آنلاین و حضوری هر یکی از تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی، به راحتی از همین وب سایت پیش روی خود اقدام نمایید.

معرفی تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

معرفی تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

تجهیزات نظافتی

در بررسی فهرست مربوط به تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، می توان با تجهیزات نظافتی روبرو شد که از مهمترین وسایل مورد استفاده در تمام آشپزخانه ها بوده و شما می توانید باکیفیت ترین و بهترین این تجهیزات را، خریداری نمایید. بهداشتی بودن محیط مربوط به آشپزخانه ها، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد و اگر شما هم به دنبال تاسیس آشپزخانه صنعتی هستید، بهتر است که در وهله ی اول، به دنبال خرید بهترین تجهیزات نظافتی باشید. مهمترین تجهیزات نظافتی، عبارتند از:

–         بخارشوی ها

–         جاروهای ماشینی

–         اسکرابرهای صنعتی

–         فرش شویی ها

–         زمین شویی

–         ماشین های ظرفشویی

–         انواع وکیوم ها

تجهیزات انبار

اگر شما هم به دنبال آشنایی با مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی هستید، می توانید تجهیزات انبار را، مورد بررسی قرار دهید. وسایل و لوازم مربوط به انبار، از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی می باشند. توجه داشته باشید که انبارها نقش مهمی را در آشپزخانه های صنعتی دارند و شما بایستی باکیفیت ترین تجهیزات و لوازم را، برای انبار آشپزخانه ی خود، تهیه و خریداری نمایید. همچنین می توان انبار را، به قسمت های متعددی تقسیم بندی نمود و مواد غذایی خشک و سرد را، در این مکان نگهداری نمود.

تجهیزات سرو

تجهیزات سرو یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می باشد که امروزه شما می توانید متنوع ترین و شیک ترین تجهیزات یاد شده را، در بازار مورد مشاهده قرار دهید. همچنین در نظر داشته باشید که نحوه ی سرو غذای طبخ شده، از اهمیت بسیار ویژه ای در جلب رضایت مشتری، خواهد داشت. مهمترین تجهیزات مربوط به سرو غذا، در آشپزخانه های صنعتی، عبارتند از:

–         سوپ گرم کن

–         خط سلف سرویس

–         انواع سینی ها

–         انواع ترولی ها

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

تجهیزات پخت

در بررسی لیست متعلق به تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، می توان تجهیزات و لوازم مربوط به پخت را، مورد مشاهده قرار داد که بدون تجهیزات مذکور، نمی توانید هیچ گونه غذایی را، طبخ نمایید. همچنین شما می توانید با توجه به اندازه و ظرفیت آشپزخانه ی خود، مناسب ترین تجهیزات پخت و پز را، خریداری کنید. مهمترین لوازم پخت، عبارتند از:

–         دیگ های خورشتی

–         دیگ های پلوپز

–         کباب پزها

–         فرهای ترکیبی

–         اجاق های رومیزی

–         گازهای 4 شعله

تجهیزات آماده سازی 

تجهیزات آماده سازی، از مهمترین و  ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به شمار می آیند که شما بایستی در راه اندازی آشپزخانه ی مدنظر خود، بهترین و مقاوم ترین وسایل آماده سازی را، تهیه نمایید. همچنین جهت خرید تجهیزات یاد شده نیز، می توانید از وب سایت پیش روی خود، اقدام کنید. مهمترین لوازم مربوط به آماده سازی، عبارتند از:

–         کالباس بر

–         آبچکان ها

–         ظروف مورد نیاز برای خیس کردن برنج

–         میزهای کاری

–         انواع ملاقه ها و کفگیرها

–         سیخ های کباب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه ماشین آلاتتماس ارتباط با ما