درباره دستگاه داغ زن


دستگاه داغ زن

یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها درتجهیزات قنادی و شیرینی پزی، دستگاه داغ زن (همزن و پخت) است که به شیوه‌ای خاص مواد اولیه و خمیر انواع شیرینی را مخلوط می‌کند. در ادامه ویژگی‌ها و مشخصات فنی دستگاه داغ زن را به همراه کاربردهای گسترده‌ی آن شرح داده و بررسی خواهیم کرد.

دستگاه داغ زن نوعی همزن است که در حین هم زدن و مخلوط کردن مواد، عمل پخت آن‌ها را نیز انجام می‌دهد. این دستگاه از یک دیگ استیل یا پاتیل (تک جداره یا دو جداره) ضد خش و قابل شست‌وشو، مشعل، شعله پخش کن یا محافظ شعله و همزن تشکیل شده است. در برخی از مدل‌های این دستگاه، از یک تیغه‌ی اضافی برای پاتیل‌های عمیق‌تر (ظرفیت‌های ۱۳۰ تا ۵۰۰ لیتری) نیز استفاده می‌شود. پاروی دستگاه داغ زن قنادی به گونه‌ای طراحی شده است تا علاوه بر هم زدن مواد از ته نشین شدن آن‌ها ته دیگ جلوگیری کند. سرعت همزن دستگاه قابل تنظیم بوده و امکان تغییر آن در دو حالت چپ گرد و راست گرد نیز وجود دارد. این دستگاه در ابعاد و ظرفیت‌های مختلف (۶۰ تا ۵۰۰ لیتری) تولید شده و متقاضیان می‌توانند مناسب‌ترین مدل را بر اساس حجم کاری خود انتخاب و تهیه کنند. از دیگر ویژگی‌های دستگاه‌های همزن و پخت قنادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– بدنه و قاب تمام استیل ضد خش و قابل شست‌وشو
– سوخت مشعل با استفاده از گاز شهری یا کپسول گاز
– برق مصرفی تک فاز یا سه فاز
– قدرت موتور ۱.۵ کیلو وات بسته به ابعاد و ظرفیت دستگاه
– امکان تنظیم ارتفاع پارو و همزن
– دارای عملکرد دور متغیر گیربکسی دنده‌ای
– انتقال قدرت از طریق گیربکس
– اجاق دو جداره عایق شده با پشم سنگ جهت جلوگیری از اتلاف انرژي
– امکان تهیه‌ی دستگاه به صورت چرخ‌دار (در ظرفیتهای کمتر) و یا ثابت

دستگاه داغ زن

دستگاه داغ زن

کاربرد دستگاه داغ زن

اگرچه از دستگاه داغ زن قنادی غالبا برای تهیه‌ی انواع خمیر شیرینی، از جمله شیرینی گردویی و نارگیلی، استفاده می‌شود، اما کاربرد این دستگاه به این موارد محدود نیست. با توجه به ویژگی‌ها و نحوه‌ی عملکرد دستگاه همزن و پخت، می‌توان از آن برای هم زدن حلوا، سمنو، بامیه، مربا، سوهان، باسلوق، مسقطی، شله زرد و موارد مشابه استفاده کرد تا علاوه بر هم زدن، آن‌ها را بپزد و آماده کند. لذا نه تنها قنادی‌ها و شیرینی پزی‌ها، بلکه کلیه‌ی آشپزخانه‌های صنعتی نیز می‌توانند از این دستگاه در موارد گوناگون استفاده کرده و بازدهی کار خود را افزایش دهند.

مشخصات فنی دستگاه داغ زن قنادی (داغ  زن دوجداره حرارتی)

از دستگاه داغ زن جهت پخت و آماده سازی انواع خمیرهای قنادی استفاده می گردد.از این دستگاه می توان در مخلوط کردن و به عمل آوردن خمیرهای حرارتی (نارگیلی ، گردوئی ، بامیه ، فالوده و شیر، مربا ، سمنو،وغیره) استفاده کرد. بدنه و پاتیل دستگاه از جنس فلز استنلس استیل و کاملا قابل شستشو می باشد. سرعت همزن دستگاه در دو حالت چپگرد و راستگرد قابل تغییر می باشد.

  • سوخت مشعل دستگاه داغ زن:  گاز شهری یا گاز کپسول
  • برق مصرفی: تک فاز 220 ولت یا سفارشی 3فاز
  • ظرفیت دستگاه: قابل عرضه در سه سایز 60 و 90 و 120 لیتری
  • انتقال قدرت توسط 1 عدد گیربکس می باشد .
  • سیستم : الکترومکانیک
  • قابلیت تنظیم  : سرعت کم زیاد
  • قدرت موتور 1/5 کیلو وات

دستگاه داغ زن ، برای استفاده انواع شیرینی های که به پخت یا داغ زدن روی اجاق دارد را انجام میدهد مانند شیرینهای نارگیلی، گردویی،خمیربامیه،مربا،مست خطی،راحت حلقوم،خمیر نان خامه ای،رشته فالوده، حلوا،وغیره این دستگاه در سه کیفیت و قیمت ساخته میشود نوع پاتیل استیل تک جداره و دوجداره با روغن حرارتی غیرمستقیم نوع موتور ژن ۲ اسب ۱۴۰۰ دور ، با گردش دو دور چپ وراست نوع برق تکفاز و سه فاز بستگی به سفارش نوع نیروی موتور با گیربکس دارای مشعل گازی تنظیم سرعت گردش تیغ داغ همزن کلید روشن خاموش بدنه استیل و استاتیک چرخ دار. جهت حمل و نقل دستگاه به راحتی به دو قسمت میشود. در انواع سایز ۹۰،۱۲۰،۱۵۰،۲۰۰،۲۵۰ کیلویی. این نوع محصول نیز در سه درجه کیفیتی و قیمتی ارائه داده میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه ماشین آلاتتماس ارتباط با ما