تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی


تجهیزات آشپزخانه صنعتی 

طبخ غذاهای مختلف و آماده سازی انواع سالاد و دسر در حجم بالا و البته با کیفیت نیازمند تجهیزات آشپزخانه صنعتی و افزایش سرعت و نهایت دقت می باشد برای عملی شدن این اتفاق بخش های مختلفی در یک آشپزخانه صنعتی تعریف شده است . در این بخش های مجزا عملیات اصلی فرایند آشپزی یعنی آماده سازی غذا ، پخت ، نگهداری به کمک تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و بخش شست و شوی ظروف و تجهیزات انجام می شود .لازم بذکر است منوی غذایی تعیین کننده تجهیزات مورد نیاز در هر بخش است . در ادامه به برخی از تجهیزات این بخش ها اشاره می کنیم .

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات بخش آماده سازی

برخی از تجهیزات این بخش برای غذاهای فست فود و یا رستوران ها مشترک است . میز کار استیل ، چرخ گوشت صنعتی و یا فریزر میز کاری در هر آشپزخانه صنعتی با هر منوی غذایی کاربرد دارد . اما تجهیزاتی مانند پاتیل خیساندن برنج مختص غذاهایی پلویی و رستوران ها است .

تجهیزات بخش پخت

در این بخش تجهیزاتی که تولید حرارت می کنند و عملیات طبخ غذا به کمک آن ها انجام می شود قرار می گیرد . اجاق پلوپز زمینی ، کباب پز گازی ، فر پیتزا صندوقی و گریدل در این دسته بندی قرار می گیرند .

تجهیزات بخش نگهداری

منظور از نگهداری ، سالم و تازه نگهداشتن مواد اولیه غذایی و هم چنین گرم و مطبوع نگهداشتن غذاهای آماده شده تا زمان سرو می باشد . یخچال و فریزر صنعتی ، کابینت استیل ، کانتر گرم برقی و گازی و گرمخانه غذا برای این منظور استفاده می شوند .

تجهیزات بخش شست و شو

برای شست و شوی مواد اولیه مانند مرغ ، ماهی ، سبزیجات و …. و هم چنین تمیز کردن ظروف و تجهیزاتی که برای آماده سازی و پخت غذا استفاده می شوند نیاز به تجهیزاتی مانند وان صنعتی یا سینک ظرفشویی صنعتی ، ترولی آبچکان و کابینت آبچکان می باشد . البته برای رستوران ها ، هتل ها و موسساتی که تعداد مشتریان یا پرسنل آن ها زیاد است به منظور سرعت دهی به شست و شوی ظروف و هم چنین افزایش میزان تمیزی و کاهش شکستن ظروف از ماشین ظرفشویی صنعتی استفاده می شود .

ظرفیت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از مراحل اصلی در راه اندازی رستوران ، فست فود یا کترینگ پیش بینی و تخمین میزان خروجی و تعداد مشتریان است . این عامل در انتخاب متراژ آشپزخانه ، تعداد پرسنل و هم چنین انتخاب تجهیزات با ظرفیت مناسب تاثیر گذار است . تجهیزات انتخابی باید بتواند پاسخگوی تعداد مشتریان در هر وعده غذایی باشد . برخی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارای ظرفیت های از قبل تعریف شده و غیر قابل تغییر هستند . مثلا ماشین ظرفشویی صنعتی که دارای ظرفیت 540 ، 1200 و 2000 تکه در هر ساعت است و شما نمی توانید آن را مطابق با نیاز خودتان در ظرفیت کمتر یا بیشتر سفارش دهید . اما اکثر تجهیزات آشپزخانه صنعتی با رعایت استانداردهای لازم که بر روی کیفیت تجهیزات تاثیر گذار است تا حدودی قابلیت تولید به صورت سفارشی را دارند .

چند نکته درباره خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در تهیه و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بهتر است یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید تا بتوان محصولات با درجه کیفی بالا و کارایی بسیار مناسب را تامین و مورد استفاده قرار دهید. اولین مورد در هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توان به جنس تجهیزات اشاره کرد که با توجه به اینکه کاربری از این تجهیزات بسیار بالا است از این رو جنس استفاده شده در ساخت و تولید محصولات باید بسیار باکیفیت بوده و جنس استیل گزینه پیشنهادی ما می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه ماشین آلاتتماس ارتباط با ما